Gazeta10

Ancelotti tregon nëse Benzema do të jetë i gatshëm për finalen në Kupën e Botës për klube

Carlo Ancelotti shpreson se Karim Benzema do të jetë i gatshëm për të luajtur për Real Madridin në finalen e Kupës së Botës për klube.

Fituesi i Topit të Artë, Benzema, nuk udhëtoi në Marok në fillim të kësaj jave për turneun, pasi kishte pësuar një lëndim në muskul.

Megjithatë, Ancelotti e konfirmoi, pasi Reali e mposhti Al Ahlyn 4:1 në gjysmëfinalen e së mërkurës, se 35-vjeçari do të udhëtojë për të stërvitur me shokët e tij të skuadrës të premten.

“Ata nuk janë rikuperuar plotësisht,” u tha Ancelotti gazetarëve për Benzeman dhe Militaon.“Karim po ecën shumë mirë dhe ka më shumë dyshime për Militao. Ata do të stërviten të premten dhe më pas do të shohim. Carvajal kishte ethe dhe Asensio kishte pak mbingarkesë. Mendoj se do të jetë gati për të shtunën”, tha më tej Ancelotti.

Real Madridi po synon titullin e pestë rekord të Kupës së Botës për klube, ku suksesi e tyre i parë vjen nën drejtimin e Ancelottit, në Marok në dhjetor të vitit 2014.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?
fatonii
Mediat serbe nxjerrin një video, pretendojnë se Faton Hajrizi vodhi një biçikletë në Lloznicë para se të vritej