Gazeta10

Anglia fitoi kupën dje, Wiegman: Ajo që kemi arritur është e pabesueshme

Mijëra tifozë do të jenë në gjendje të festojnë fitoren e Anglisë në Euro me lojtarët në një ngjarje qendrore të Londrës që do të mbahet të hënën, me shefin e luaneshave duke theksuar se sa krenare ishte për arritjet e ekipit, shkruan SkyNews, transmeton Gazeta10.

Vetë Wiegman tani i ka fituar të 12 ndeshjet që ka mbikëqyrur në dy kampionatet evropiane të femrave – 2017 dhe 2022 – me skuadrat e saj që shënuan 35 gola dhe pranuan vetëm pesë në proces.

“Unë tashmë kam humbur pak zërin tim,” filloi Wiegman. “Ajo që kemi bërë është e pabesueshme. E gjithë Anglia ka qenë pas nesh gjatë gjithë rrugës. Gjatë gjithë turneut ne kemi pasur kaq shumë mbështetje. Jam shumë krenar për ekipin – më duhen disa ditë për të kuptuar atë që ne e kemi bërë.

“Edhe Gjermania donte të fitonte. Kishim dy skuadra që donin të fitonin, kjo është ajo që e bëri atë kaq të ngushtë rezultatin. Ne e patëm të vështirë të luanim lojën tonë. Nuk kishim aq shumë ritëm, por cilësia e kësaj skuadre është kaq e lartë, thellësia është gjithashtu shumë e mirë. Ne shënuam golin, kjo është ajo që e fiton ndeshjen. Ne fituam kupën dhe jemi shumë të lumtur. / Gazeta10

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë