Gazeta10

‘Arratisja e Enver Sekiraqës’ – Jashari: Nga fillim ky rast është përcjellë me parregullsi

Arratisja e Enver Sekiraqës ka nxitur reagime të mëdha në vend. Kjo arratisje po vlerësohet si dështim i madh i sistemit të drejtësisë në vend.

Avokati Arbër Jashari ka thënë në emisionin ‘Raporti’ në Kanal10 se drejtësia ka çaluar moti me rastin e Enver Sekiraqës.

Sipas tij, nga fillimi ky rast është përcjellë me parregullsi, raporton gazeta10.

‘në këtë rast drejtësia ka çaluar moti. Duke filluar nga njëri prej parimeve themelore e që është gjykimi në kohë të arsyeshme. Ky rast i ka kaluar të gjitha standardët me të cilat matet një gjykim i arsyeshëm’, ka thënë Jashari. /Gazeta10/

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur