Gazeta10

Arrestimet në komunën e Prishtinës, Mujku del me reagim publik

Drejtori i Qendrës për Punë Sociale në Prishtinë, Vebi Mujku ka dalë sot me reagim publik pasi u arrestua të premtën nën dyshimin për keqpërdorim të detyrës zyrtare.Mujku tha se individë të caktuar po tentojnë të njollosin imazhin e tij.

“Ajo çfarë është publikuar në medie këto dy ditë, është vetëm tentim i qëllimshëm për njëllosje nga individë të caktuar. Sot do të kursehem e do të mjaftohem duke thënë se e drejta për tu hetuar secili është e padiskutueshme dhe do ta përkrahi deri në momentin e fundit”

Ai tha se është tërësisht i pafajshëm nga akuzat për keqpërdorim të pozitës.

“Dua të ju siguroj se shërbimi im ndaj vendit ka qenë dhe do të jetë maksimal. Përderisa për ato që është shkruar, mund të them se jam i pastërt si loti, për çka fjalën e fundit do ta thotë drejtësia. Vullneti, tentimi apo fuqia ime për të ndikuar në drejtësi është zero”, ka shkruar Mujku në Facebook.Ndryshe, të premtën nga policia u ndaluan tre zyrtarë të Komunës së Prishtinës. Nën dyshimin se keqpërdorën detyrat zyrtare, prangat iu vendosën shefit të personelit të Komunës së Prishtinës, Fadil Aliu- Hereticës, ish-drejtorit të Qendrës për Punë Sociale, Vebi Mujkut si dhe shefes së Njësisë së Shërbimeve Sociale,Valbona Makiqit.

NË FOKUS

384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
382573520_654878606427125_4014125398153449515_n (1)
Përfundon me sukses aksioni i njësive speciale në pronat e Radojçiqit, çka konfiskoi policia? (FOTO)
IMG_4521
Këngëtari shqiptar pozon me Ivica Daçiqin në Aeroportin e Beogradit
LAJMI-I-FUNDIT (1)
Aksion i madh i Policisë në veri – Njësia Speciale futet në villën e Milan Radojiçiq
IMG_4463
Pamje nga sekuestrimi i automjeteve luksoze të Radojiçiqit (VIDEO)
1696157084_turqi
Publikohet momenti kur sulmuesi terrorist del nga vetura dhe shpërthen bombën në Turqi (VIDEO)
Ahmetaj
"Gjallë e kemi UÇK-në e Adem Jasharin - Xhafer Ahmetaj këndon live këngën që u bë virale gjatë sulmit në veri