Gazeta10

Arteta: City është ekipi më i fortë në botë

Trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta ka reaguar pas humbjes së sotme nga Manchester City, ku me këtë fitore kampioni anglez e rrëzoi Arsenalin nga pozita e liderit të Premier Ligës.

Manchester City e mposhti Arsenalin sot si mysafirë në stadiumin “Emirates” me rezultat 3:1.

Golat për Cityn i shënuan Kevin De Bruyne (minuta e 24’), Jack Grealish (minuta e 72’) dhe Erling Haaland (minuta e 82’), kurse golin e nderit për Arsenalin e shënoi Bukayo Saka (minuta e 42’).

Pas ndeshjes, trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta tha se skuadra e tij e ka arritur nivelin e Cityt, të cilin e konsideroi si ekipin më të fortë në botë.

“Manchester City është skuadra më e mirë në botë dhe ne e arritëm atë nivel. Por është e nevojshme të bëjmë disa gjëra më mirë për t’i mposhtur ata”, tha Arteta.

NË FOKUS

IMG_9162
Ky është 61-vjeçari që u gjet i vdekur në një motel në Ferizaj (Foto)
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
IMG_9159
Gjendet në Hamburg nga policia gjermane vajza e mërgimtarit kosovar
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
Screenshot 2024-02-15 231958
Të shtënat tek ‘Bregu i Diellit’- Zbulohen se kush janë dy personat që u plagosën dhe të dyshuarit e arrestuar për këtë plagosje
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat
visarii
I dyshuar për vrasjen qe tronditi Norvegjinë - Kush është Visar Avdyli qe u arrestua nga policia e Kosovës?