Gazeta10

​Arteta: Është ndjenjë e çuditshme që unë po e rivalizojë Guardiolan

Mikel Arteta, trajneri i Arsenalit, ishte asistent i Guardiolës te Manchester City dhe pranon se është një ndjenjë e çuditshme që ai po lufton me bashkkombasin e tij.

 “Topçinjtë” kryesojnë Premier Ligën, me 50 pikë, ndërsa “Qytetarët”, që kanë një ndeshje më shumë në krahasim me londinezët, janë në vendin e dytë, me 45 pikë.

“Më mirë do ta bëja me trajnerë të tjerë. Kur jemi në këtë lloj lufte, gjithmonë diçka del në mes. Është një ndjenjë e çuditshme”, ka thënë Arteta.

Trajneri më pas foli edhe për reprezentuesin ukrainas Zinchenko për të cilin tha se është lojtar i shkëlqyer.

“Ne e dimë se ai është një lojtar i shkëlqyer dhe se jep gjithçka që duhet për pozicionin e mbrojtësit të majtë. Ai na jep shkathtësi, por është gjithashtu një lojtar i vëmendshëm, ai gjen hapësira që janë shumë të rëndësishme për ne. Do të theksoja intensitetin dhe përvojën e tyre nga e kaluara dhe që janë të dobishme tani”, theksoi Arteta.

NË FOKUS

IMG_9162
Ky është 61-vjeçari që u gjet i vdekur në një motel në Ferizaj (Foto)
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
IMG_9159
Gjendet në Hamburg nga policia gjermane vajza e mërgimtarit kosovar
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
Screenshot 2024-02-15 231958
Të shtënat tek ‘Bregu i Diellit’- Zbulohen se kush janë dy personat që u plagosën dhe të dyshuarit e arrestuar për këtë plagosje
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat
visarii
I dyshuar për vrasjen qe tronditi Norvegjinë - Kush është Visar Avdyli qe u arrestua nga policia e Kosovës?