Gazeta10

Arteta qetëson tifozët e Arsenalit: Saka është mirë

Mikel Arteta tha në konferencën e tij për shtyp para ndeshjes me Lutonin se Bukayo Saka është mirë dhe do të jetë gati për ndeshjen e së mërkurës.

Reprezentuesi anglez u largua nga loja në fund të ndeshjes së së dielës kundër Manchester Cityt.

“Ai është mirë. Ne nuk jemi stërvitur, sapo jemi rikuperuar. Sot kemi një seancë të shkurtër dhe të lehtë për t’u përgatitur për ndeshjen dhe do të shohim nëse ai është në gjendjen më të mirë për të filluar apo jo,” tha Arteta.

Saka u zëvendësua nga Gabriel Martinelli kundër Cityt, me brazilianin që u kthye nga lëndimi.

I pyetur nëse ishte gati për të luajtur 90 minuta, Arteta tha: “Po, sepse ai ishte në dispozicion për të luajtur kundër një kundërshtari vërtet të vështirë tre ditë më parë. Ai sigurisht që është gati. Sot do të stërvitemi, do të shohim gjendjen e secilit lojtar dhe nesër do të marrim vendimin e duhur”, shtoi trajneri i Arsenalit.

NË FOKUS

valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët