Gazeta10

Asllani dhe Rrahmani në formacionin më të mirë të javës në Serie A

Serie A e mbylli javën e 27-të mbrëmë (e hënë), ndërsa Interi vazhdoi dominimin fantastik duke fituar 2-1 përballë Genoas.

Nerazzurët thelluan diferencën ndaj Juventusit që është në vendin e dytë në 15 pikë, ndërsa kanë vënë njërën dorë mbi titull.

Goal.com ka publikuar formacionin e javës në elitën e futbollit italian, derisa aty gjenden edhe dy lojtarë shqiptarë.

Amir Rrahmani dhe Kristjan Asllani janë pjesë e 11-shes me plotë yje që performuan në nivelin e lartë në këtë xhiro.

NË FOKUS

pamjee
Pamje të rënda: Momenti kur të riun që u rrëmbye në Prishtinë, e hedhin nga vetura para Policisë
aks
Policia shpall në kërkim personat në foto, kjo është arsyeja
Vershime
Kjo zonë në Kosovë parashikohet të ketë stuhi të fuqishme dhe përmbytje pasditen e së martës
yllka
Ditë zie në familjen e Yllka Kuqit
poli
Pamje shqetësuese: Momenti kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë
policii
Policja i dha fund jetës me armën e shërbimit – Arrestohet i dashuri, del mesazhi i fundit që i dërgoi 21-vjeçarja
ARTA-NITAJ
Arta Nitaj shtatzënë në pritje të fëmijës së parë
Lopa-1
Pamje kur ariu sulmon bagëtinë në një fermë të Vitisë