Gazeta10

Asnjë detaj edhe pas 4 orësh nga seanca e mbyllur në Hagë

Kanë kaluar më shumë se 4 orë që kur ka nisur dëshminë në Hagë dëshmitarja e parë.

Megjithatë  pjesa më e madhe e kësaj seance është mbajtur e mbyllur për publikun në Kosovë e këtë e ka kërkuar Prokuroria e Specializuar.

Ne fillim të kësaj senace , ajo që u bë e ditur nga disa pyetje të hapura është se dëshmitarja ka dhënë dy herë dëshmi për Zyrën e Prokurorit të Specializuar.

Gjykatësi gjithashtu gjatë fillimit të kësaj seance ka treguar se kjo seancë do të zgjasë për 4 ditë radhazi

Të dhënat personale të kësaj dëshmitare janë lexuar në seancë private, publiku nuk ka dëgjuar as kur dëshmitarja  iu  është përgjigjur pyetjeve të prokurorit si dhe ende vazhdon duke mos u dëgjuar duke dhënë dëshminë e saj. /Gazeta10/

NË FOKUS

IMG_1587
Kurti dhe Sveçla non grata – Sanksionet amerikane, Euronews Albania siguron dokumentin e SHBA-ve
Aksident
Pamje nga momenti i aksidentit të rëndë ku humbi jetën i riu në Skenderaj (VIDEO)
96121685371735-1
Lista Serbe i ka dy kushte për pjesëmarrje në zgjedhjet e ardhshme në veri
albin-kurti-1880x1254-1
Kurti thyen heshtjen, tregon mbështetjen e kujt e ka për ndërhyrjen në veri
351010595_641934294108306_3806447069936236755_n
LAJMI I FUNDIT: Shpërthim i fuqishëm në veri të Mitrovicës
behtiri e matoshi
‘’Mshele atë qene*’’- Eskalon debati mes Bahtirit e Matoshit: Çfarë gjaku ki ti, kallxom?
vvvv
"Mua s'më intereson Serbia, jam kosovar sikur ju" - Kërstiq me tone të ashpëra ndaj Mujës
kushtrimi
Sadiku për deklaratat e Escobarit: Nëse Kurti s’vepron, pritet gjithçka - përfshirë edhe rrëzimin e tij