Gazeta10

Autobusi me fëmijë serbë aksidentohet në Bullgari

Një autobus me fëmijë nga Serbia është përplasur të dielën pasdite në autostradën “Trakiya” në Bullgari.

Në këtë aksident të lënduar kanë mbetur 8 fëmijë dhe katër të rritur, disa prej tyre në gjendje të rëndë, derisa raportohet për viktima, shkruan Euronews Bulgaria, transmeton Gazeta10.

Autobusi u kthye nga njëra anë në hendek.

Në vendngjarje kanë mbërritur dy autoambulanca, një zjarrfikëse dhe disa makina policie.

Siç raportojnë mediat bulgare, të gjithë pasagjerët janë shtetas serbë dhe po ktheheshin nga Sunny Beach pas pjesëmarrjes në festivalin në Nessebar.

Ngjarja ka ndodhur 216 km në drejtim të Sofjes, pranë Stara Zagorit. Në autobus ishin 48 persona, kryesisht fëmijë. /Gazeta10

NË FOKUS

Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
Shala- Kerstiqi
Përplasen Kërstiqi dhe Shala- “Kurrë mos e harro që jam serb e që e pranoj realitetin e Kosovës”
336524107_3440503419558543_7262121772771312521_n
Reagon Halil Kastrati: Djali im është mirë e shëndoshë
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
335745736_770412834416604_1430752914861605177_n
Dialogu apo Big Brother, qytetarët befasojnë në sondazhin e Emisionit të Mëngjesit (VIDEO)
336267086_595735819249913_2802709335561007739_n
Emocionuese, shqiptari nga Kosova - pilot i Forcave Ajrore Amerikane (Video)