Gazeta10

Aventurë e re për Liridon Krasniqin, transferohet në Tailandë

Liridon Krasniqi do ta nis një aventurë të re në karrierën e tij futbollistike.

Mesfushori nga Kosova prej vitesh është bartur në futbollin aziatik ku ka arritur suksese shumë të mëdha në karrierën e tij.

Krasniqi ka fituar trofe të shumtë në Malajzi, derisa ka marrë edhe shtetësinë e këtij vendi dhe po luan për Kombëtaren e Malajzisë.

30-vjeçari karrierën do ta vazhdoi në Tailandë, ku tanimë ka nënshkruar për skuadrën Khon Kaen United FC.

Ish-reprezentuesi i Kosovës po konsiderohet si transferim i madh nga kjo skuadër e cila synon të fitojë titullin e parë në histori të klubit.

Vitiasi ka një karrierë shumë të pasur sidomos në Azi, ku ka luajtur për Kedah FC, Melaka United e Johor DT ku ende ka kontratë dhe është huazuar te Khon Kaen.

Liridoni luajti një vit si i huazuar edhe në Australi te Newcastle Jets dhe një tjetër vit në Indi te Odisha FC.

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë