Gazeta10

Bajqinovci: Populli ka vendosur t’i besojë vetëm Kryeministrit Kurti

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci, ka shkruar në platformën “X”, të hënën që “opozita është në krizë”.

Kjo sipas tij, për shkak të “përkrahjes që po e merr kryeministri Kurti.

Më tutje, ai ka shtuar se “populli ka vendosur t’i besojë vetëm Kryeministrit Kurti”.

“Opozita është në një krizë të thellë për shkak të mbështetjes së madhe që po merr Kryeministri Kurti. Asgjë nuk po i ndihmon opozitës, madje as studiot televizive. Populli  i vendosur t’i besojë vetëm kryeministrit Kurti për të ardhmen e vendit tonë”, ka shkruar Bajqinovci. 

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë