Gazeta10

Banorët e Dardhishtës ‘ngulfatën’ nga pluhuri i KEK-ut, kërkojnë veprime emergjente

Në emisionin “Raport”, në Kanal 10, banorët e fshatit Bardhishtë kanë shprehur shqetësimin e tyre për pluhurin e madh që vjen nga shiritat e KEK-ut që sjellin thëngjillin nga Mirashi.

Banori i këtij fshati Izet Fetahu ka thënë se KEK-u ua ka hjek shiritave sistemin e ujit dhe mbulesen që mos me leju shpërdarjen e ndotjes ë fshat.

Ai tutja ka thënë se tash e 7 vite kanë kërkuar nga komuna dhe Ministria e Mjedisit por që nuk kanë marrë asnjë veprim.

“Na skemi të dalun në oborre tona, as dritaret nuk mundemi me i hap”, ka thënë Fetahu.

Fetahu tutje tha që fshati i tyre ka më së shumti raste të sëmundjes së kancerit. /Gazeta10/

NË FOKUS

384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
382573520_654878606427125_4014125398153449515_n (1)
Përfundon me sukses aksioni i njësive speciale në pronat e Radojçiqit, çka konfiskoi policia? (FOTO)
IMG_4521
Këngëtari shqiptar pozon me Ivica Daçiqin në Aeroportin e Beogradit
LAJMI-I-FUNDIT (1)
Aksion i madh i Policisë në veri – Njësia Speciale futet në villën e Milan Radojiçiq
IMG_4463
Pamje nga sekuestrimi i automjeteve luksoze të Radojiçiqit (VIDEO)
1696157084_turqi
Publikohet momenti kur sulmuesi terrorist del nga vetura dhe shpërthen bombën në Turqi (VIDEO)
Ahmetaj
"Gjallë e kemi UÇK-në e Adem Jasharin - Xhafer Ahmetaj këndon live këngën që u bë virale gjatë sulmit në veri