Gazeta10

Barça merr vendimin befasues për kapitenin

Kapiteni i parë i Barcelonës, Sergio Roberto me shumë gjasë do të largohet nga skuadra. Lojtari ka kontratë deri më 30 të këtij muaji dhe klubi ka zbehur interesimin për vazhdimin e saj.

Nëse pak javë më parë zgjatja e kontratës së Sergi Robertos dukej si çështje orësh dhe të gjitha palët ishin të sigurta se do të ndodhte nënshkrimi.

Duket se ardhja e Hansi Flickut ka ndryshuar disponimin dhe se Roberto tani po kërkon një skuadër të re.

Sergi Roberto është i gatshëm të vazhdojë me një pagë të kufizuar, por problemi është mosha e tij ngase skuadra ka ndryshuar strategji duke tentuar të rinojë skuadrën.

NË FOKUS

image-78
Ndahet nga jeta gazetari dhe aktori kosovar
LAJMI-I-FUNDIT
Pamje shokuese teksa një burrë e rrah brutalisht një grua në Prizren
mirlind
Federata e Maqedonisë së Veriut reagon ndaj Mirlind Dakut: Kërko falje publike
cikloni
Cikloni në Itali, stuhitë afrohen në Ballkan dhe pastaj edhe në Kosovë
mjek-730x440-1-600x360-1
Vdes mjeku i njohur
komisiojii
​“Në villën e Radojiçiqit keni pi raki”/ “O zemlak, shefin ta kanë gjete në kipek me BIA-në” – Eskalon debati në Komision
5756utyty-1
E bëri shqiponjën para serbëve, UEFA e përjashton gazetarin kosovar
bes
Mes spekulimeve për ndarje, Bes Kallaku bën postimin që emocionoi të gjithë