Gazeta10

Barcelona kalon në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit, mposht minimalisht Sociedadin

Barcelona është gjysmëfinalisti i parë i Kupës së Mbretit këtë edicion, pas fitores minimale që e arritën kundër Real Sociedadit me rezultat 1-0.

“Blaugranët” e dominuan ndeshjen dhe në fund arritën një fitore më se të merituar.

Përkundër dominimit të Barcelonës, pjesa e parë përfundoi pa gola, 0-0.

Momenti vendimtar i kësaj ndeshje ishte ai i minutës së 52-të, kur Ousmane Dembele kaloi skuadrën e tij në epërsi.

Me këtë fitore, Barcelona arrin gjysmëfinalen e Kupës së Mbretit, për herë të parë që nga viti 2021.

NË FOKUS

ssssssssssss
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike nga Kosova
Capture-83
Nënë e bijë në Fushë-Kosovë dyshohet se u plagosën për çështje pronësore
kurti-albin-1-1500x1000
6 kushtet e Albin Kurtit për pranimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe
csfsdcfs
Prishtina Mall, investimi më i madh privat nga paslufta në Kosovë
ddddddddddddddddddddddaaaaaaaa
Lushtaku i PDK-së: Unë e mbështes qëndrimin e Kurtit, Kosovës nuk i duhet Asociacioni
w_57794423-920x560-1
Kryeministri kroat i reagon presidentit Milanoviq: Kosova është shtet i pavarur, s’e ka aneksuar askush
327879897_515184650744611_8125306403054678261_n
Ahmeti: Albin Kurti nuk e pranon “Zajednicën”, pikë
324383982_1231481120778257_7716010291127426959_n
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike dhe ekonomike nga Kosova