Gazeta10

Bardhyl Hasanpapaj: Nënshkrimi i marrëveshjes rritë besimin, mungesa e tij rritë hezitimin

Sot në emisionin “Politiko” me musafir në studio është diskutuar për mosmarrëveshjen e dy vendeve, Kosovë dhe Serbi.

Juristi, Bardhyl Hasanpapaj për këtë mosmarrëveshje ka thënë se nëse bëhët nënshkrimi i marrëveshjes  atëherë rrite besim si dhe mungesa e këtij nënshkrimi Hasanpapaj mendon që do të rritë hezitimin.

“Duke ofruar nënshkrimin e këtij Asociacioni së bashku me dy marrëveshje të tjera sa do që tingllon për BE-në e pakuptim dhe ndoshta një insistim i palës kosovare jo i nevojshëm, unë besoj që nënshkrimi rritë besimin dhe mungesa e tij rritë hezitimin”, ka thënë ai.

Për të parë ma shumë ndiqni videon më poshtë:

NË FOKUS

safete
E keni menduar me të re, ja sa vjet po i bën sot Safete Mustafa!
gani
Sabit Geci amanet familjes: Këta dy hoxhallarë dua të më varrosin kur të vdes
Screenshot 2023-11-28 at 10.47
VIDEO: Dhunë shtazarake ndaj një burri nga tre persona në Prizren (Pamje +18)
lir
Avokati kosovar ngre dyshimet e para rreth vrasjes së Liridona Murselit: Po ngjanë më shumë e planifikuar, e jo grabitje
saraa
Pas ndarjes nga Ledri, Sara “lazdrohet” duke u shfaqur në Instagram komplet e zhveshur
f12ab16a-8644-4120-a6d5-8e029a3a40e1
Skandal në Big Brother:Buci ia prek të pasmet Santianës
alba-vukaj-69555
Del fotoja, kështu dukej Alba e BBVK2 para ndërhyrjeve estetike (FOTO)
vesa
Pas largimit nga 'BBVK', nuk do të besoni ku ka përfunduar Vesa