Gazeta10

Bayern refuzon Zidane, listës së kandidatëve i shtohet edhe një trajner italian

Drejtuesit e Bayern Munich vijojnë të mendojnë për trajnerin e sezonit të ardhshëm, duke qenë se prej kohësh është vendosur se do të ndërpritet marrëveshja me teknikun aktual, Thomas Tuchel. I preferuari i bavarezëve është Julian Nagelsmann, për të cilin rekordmenët gjermanë duket se janë penduar që e shkarkuan në marsin e vitit 2023.

36-vjeçari është aktualisht në krye të Gjermanisë dhe do të udhëheqë “panzerat” në Euro 2024, por pas këtij kompeticioni nuk ka ende asgjë të sigurt për aventurën me katër herë Kampionët e Botës. Ndërkohë, në orët e fundit listës së emrave për të zëvendësuar Tuchel, i është shtuar edhe Roberto De Zerbi.

Italiani që është në drejtimin e Bayern Munich, është gjithashtu në fokusin e Barcelonës, teksa pëlqehet për stilin e lojës që aplikon. Nga ana tjetër, te Bayern është hedhur poshtë ideja për të emëruar Zinedine Zidane në rolin e trajnerit, një alternativë që qarkullonte prej disa ditësh në mediat spanjolle.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?
fatonii
Mediat serbe nxjerrin një video, pretendojnë se Faton Hajrizi vodhi një biçikletë në Lloznicë para se të vritej