Gazeta10

Befason analisti Branislav Kërstiq me deklaratë: Koalicioni Vuçiq-Kurti në Shkup me VMRO “Vlen”

Analisti serb Branislav Kerstiq në emisionin “Politiko” me Kushtrim Sadikun në Kanal10, ka thënë kryeministri Albin Kurti dhe presidentit serb Aleksandar Vuçiq po iu funksionon mirë koalicioni.

Kërstiq këtij ‘koalicioni’ iu ka referuar pasi që kryeministri Kurti ka mbështetur hapur koalicionin Vlen në Maqedoni.

“Në Maqedoni koalicioni Kurti- Vuçiq funksionon tepër mirë. VMRO nga Vuçiq dhe Vlen nga Kurti edhe funksionon sikur Kosova. Jarania tepër serioze…”, ka thënë Kërstiq. /GAZETA10/

Për më shumë ndiqeni videon

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?