Gazeta10

Beha flet për akuzat se Lista Serbe ua dha pamjet: Një pjesë të pamjeve i morëm nga institucionet

Publikimi i pamjeve të nënkryetares të shkaktuar serbe të komunës së Leposaviqit, Dragana Miletiq e njohur me nofkën “Beba”, duke pirë kokainë brenda zyrave ka qenë temë diskutimi në emisionin ‘Politiko’ në kanal10.

Gazetari i Nacionales, Besian Beha ka thënë se këto pamje gazeta i ka siguruar që një javë, por nuk kanë dashur t’i publikojnë derisa janë konsultuar me institucionet . Ai ka thënë se publikimi i tyre është bërë pas njoftimit të institucioneve përgjegjëese në Kosovë.

“Janë video dhe incizime të pakten një pjesë e tyre të cilat insitucionet e Kosovës i kanë pasur dhe kanë qenë në dijeni për to. Nuk mund të them se nga cilat institucione kemi arritur t’i sigurojmë këto video, por një pjesë e kemi marrë edhe ne prej institucioneve të Kosovës. Pjesa tjetër duket se ka rrjedhë prej ndonjë punëtori që ka qenë koleg i tyre i punëve”, ka thënë Beha, raporton gazeta10.

Sipas tij, nënkryetarja Miletiq duket se e di kush ka qenë personi që e ka incizuar dhe për çfarë interesi e ka bërë atë. /Gazeta10/

Videon e plotë e gjeni me poshtë…

NË FOKUS

pamjee
Pamje të rënda: Momenti kur të riun që u rrëmbye në Prishtinë, e hedhin nga vetura para Policisë
aks
Policia shpall në kërkim personat në foto, kjo është arsyeja
Vershime
Kjo zonë në Kosovë parashikohet të ketë stuhi të fuqishme dhe përmbytje pasditen e së martës
yllka
Ditë zie në familjen e Yllka Kuqit
poli
Pamje shqetësuese: Momenti kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë
policii
Policja i dha fund jetës me armën e shërbimit – Arrestohet i dashuri, del mesazhi i fundit që i dërgoi 21-vjeçarja
ARTA-NITAJ
Arta Nitaj shtatzënë në pritje të fëmijës së parë
Lopa-1
Pamje kur ariu sulmon bagëtinë në një fermë të Vitisë