Gazeta10

Bekim Brestivci u përgjigjet ankesave të qytetarëve

Drejtori i Shërbimeve publike, Bekim Brestivci përmes linjës direkte në emsionin Raport iu është përgjigjur ankesave të parashtruara banorëve të komunës së Prishtinës, raporton Gazeta10.

Në rastin  e parë, ankesa për Lagjen Arbëria thuhet se janë disa rrugica  qëe sipas banorëve mungon ndriqimi publik, Brestiveci tha se do dërgohet ekip përgjegjëse atje.

“Nuk e di a është adresuar ky problem në drejtori, nga kjo se çfarë po dëgjoj nuk dihet se për çfarë defekti po bëhet fjalë, a duhet riparim i cili ëkrkon edhe pjesë të cilat jo lehtë furnizohen ndoshta brenda pak ditëve, kështu që më vjen keq por nuk kisha mudnësi ndoshta me dhënë ndonjë përgjegje më të saktë se kjo që po e them tani
Do i shkruaj përgjegjësist tonë për këto çështo dhe natyrisht që do të intervenohet menjëherë”, tha ai.


Ndëkraq ankesa tjetër e lidhur me mbeturina afër shkollës Ahmet Gashi, drejtori deklaroi se së shpejti kryeqyteti do furnizohet edhe me 2 miëj kontinjerë të rinjë.

“Po besoj që është ndoshta një segmet i rrugës e cila nuk është e pajisur me kontinjer, edhe në një ditë të caktuar qytetarët i nxjerrin me thas në trotuar e pastaj nkamioni që kalon andej duke ofru shërbim i merr këto mbeturina, po besoj që bëhet fjalë për një grumbullim të tillë mirëpo tani jemi në procedurë të hapjes së një tenderi të ri për furnizim me dy mijë kontinjerë të rinjë, tani jemi në porcedurë vlerësimi dhe me këtë sasi besoj që do ia dalim e i furnizu të gjitha pikat”, përfundoi ai.

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë