Gazeta10

Biden: Mbretëresha e Anglisë shenjoi një epokë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, bashkë me Zonjën e Parë, Jill Biden, kanë shprehur ngushëllimet e tyre me rastin e vdekjes së Mbretëreshës Elizabeth II, duke e quajtur atë “burim krenarie për breza të tërë”.

“Mbretëresha Elizabeth II ishte më shumë sesa një monarke. Ajo shenjoi një epokë. Sot, lutjet tona dhe të të gjithë njerëzve në ShBA janë me popullin e Mbretërisë së Bashkuar dhe Commonwealth. Ne u shprehim ngushëllimet më të thella Familjes Mbretërore, të cilët nuk po vajtojnë vetëm Mbretëreshën e tyre, por nënën e dashur, gjyshen dhe stërgjyshen”, thuhet në komunikatë./Gazeta10

NË FOKUS

IMG_9162
Ky është 61-vjeçari që u gjet i vdekur në një motel në Ferizaj (Foto)
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
IMG_9159
Gjendet në Hamburg nga policia gjermane vajza e mërgimtarit kosovar
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
Screenshot 2024-02-15 231958
Të shtënat tek ‘Bregu i Diellit’- Zbulohen se kush janë dy personat që u plagosën dhe të dyshuarit e arrestuar për këtë plagosje
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat
visarii
I dyshuar për vrasjen qe tronditi Norvegjinë - Kush është Visar Avdyli qe u arrestua nga policia e Kosovës?