Gazeta10

Brajan Gruda debuton në Bundesliga

Futbollisti 18-vjeçar shqiptar, Brajan Gruda është emri më i ri shqiptar që ka debutuar në elitën e futbollit të Gjermanisë, Bundesliga.

Gruda zhvilloi minutat e parë në futbollin profesionist me Mainzin të mërkurën mbrëma, në ndeshjen e madhe ndaj Borussia Dortmundit.

Gruda në minutën e 89-të e zëvendësoi Aymen Barkokun.

Gruda është pjesë e grupmoshave të Gjermanisë U19. Mainzi mbetet në vendin e 12-të me 20 pikë.

NË FOKUS

ssssssssssss
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike nga Kosova
Capture-83
Nënë e bijë në Fushë-Kosovë dyshohet se u plagosën për çështje pronësore
kurti-albin-1-1500x1000
6 kushtet e Albin Kurtit për pranimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe
csfsdcfs
Prishtina Mall, investimi më i madh privat nga paslufta në Kosovë
ddddddddddddddddddddddaaaaaaaa
Lushtaku i PDK-së: Unë e mbështes qëndrimin e Kurtit, Kosovës nuk i duhet Asociacioni
w_57794423-920x560-1
Kryeministri kroat i reagon presidentit Milanoviq: Kosova është shtet i pavarur, s’e ka aneksuar askush
327879897_515184650744611_8125306403054678261_n
Ahmeti: Albin Kurti nuk e pranon “Zajednicën”, pikë
324383982_1231481120778257_7716010291127426959_n
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike dhe ekonomike nga Kosova