Gazeta10

Bulliqi: Rekord rendimentesh me grurë në Podujevë

Kryetari i Komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi, ka bërë me dije se sivjet kjo komunë ka arritur rekord rendimentesh me grurë.

Në profilin e tij në “Facebook”, ai ka shkruar se nga bisedat me fermerë sivjet rendimentet me grurë janë më të lartat që nga paslufta.

Në profilin e tij në “Facebook”, ai ka shkruar rendimenti i një hektari me grurë ka qenë nga 6 mijë deri në 7.2 mijë kg.

“Rekord rendimentesh me grurë sivjet në Podujevë🌾. 🔸Ka pak ditë që në Podujevë ka filluar fushata e korrje-shirjeve të grurit. Nga bisedat me fermerë sivjet rendimentet me grurë janë më të lartat që nga paslufta, nga 6 mijë deri në 7.2 mijë kg për hektar. Për ta përcjellur fushatën ishim sot tek Vëllezërit Sejdiu, të cilët kanë mbjellur mbi 150 hektarë me grurë dhe 150 hektarë të tjerë me kultura të tjera bujqësore. 🚜 👨‍🌾👩‍🌾Fermerëve llapjanë iu urova që fushata e korrje-shirjeve t’iu ecë mbarë dhe me sa më shumë bereqet! Nga toka jonë për bukën tonë”, ka shkruar Bulliqi.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur