Gazeta10

Bundesliga rikthehet këtë fundjavë, me xhiron e 25-të

Gjatë kësaj fundjave rikthehet Bundesliga, me xhiron e 25-të, ku pritet të zhvillohen disa ndeshje mjaft interesante.

Kampioni aktual, Bayern Munchen, do jetë mysafir i Bayern Leverkusen sfidë kjo e cila zhvillohet ditën e diel me fillim nga ora 17:30.

Bavarezët kërkojnë fitoren e 4-të rradhazi në Bundesligën gjermane, për të përforcuar tutje kreun e tabelës.

 Ndërkohë skuadra e udhëhequr nga Xabi Alonso, me ndihmën e tifozëve kërkon që të befasojë Bayernin, dhe të vazhdoj me rezultate pozitive në kampionat.

Sfidë tjetër interesante këtë javë pritet të jetë ajo mes Dortmund dhe Koln.

Skuadra e udhëhequr nga Edin Terzic kërkon rikthimin tek fitoret pas barazimit me Schalken javën e kaluar. Dortmund llogaritet favorit në këtë takim me Koln e cila nuk din për fitore në 4 xhirot e fundit. Ndeshja nis me fillim nga ora 18:30.

Tjetër sfidë e paraparë të zhvillohet këtë javë, është ajo mes Bochum dhe Leipzig.

Mysafirët kërkojnë të lënë prapa krahëve humbjen e thellë ndaj Manchester Cityt në Ligën e Kampionëve me rezultat 7-0, dhe të vazhdojnë ecurinë pozitive në kampionat. Kjo sfidë luhet të dielën me fillim nga ora 15:30.

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
337396267_2556707847803320_5631195340894130427_n
“Gjendja i është keqësuar”, Gazetarja kosovare kërkon ndihmë për shërimin e bashkëshortit