Gazeta10

Buzhala: Elektorati i Aleancës është i koncentruar në baza lokale si Deçan, Gjakovë, Rahovec e Pejë

Gazetari Viktor Buzhala në emisionin Politiko të Kanal 10, tha se parti AAK tash e 24 vite ka pasur thuajse të njejtën përqindje të zgjedhjeve.

Tutje, ai përmendi edhe ndryshimin e bërë së fundi nga kjo parti, të përcjellur me një kritikë.

“Aleanca e ka të njejtin lider prej themelimit të saj e deri më sot, të njejtën ideologji nuk ka ndryshuar diçka. Është ndryshu shpia por nuk është ndryshuar i zoti i shpisë domethënë nuk ka ndonjë ndryshim esencial, dhe unë nuk pres që Aleanca ka me lëviz shumë as andej e as këndej por ka me qenë stabil. Elektorati i Aleancës është i koncetruar në baza lokale, është në Deçan, Gjakovë, Rahovec e Pejë”, tha Buzhala. /Gazeta10

https://m.youtube.com/watch?v=4uMVlWmvBgY

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë