Gazeta10

Chelsea e lejon Barryn t’i bashkohet Bayern Munichut

Skuadra e Ligës Premier, Chelsea ka rënë dakord të lejojë trajnerin e vlerësuar, Anthony Barry të shkojë te Bayern Munichu.

Barry kërkohet në Gjermani nga ish-trajneri i Bluve, Thomas Tuchel, i cili mori drejtimin e klubit bavarez së fundmi.

Megjithatë, Chelsea hezitoi të ndahej me Barryn, i cili ishte lënë në pritje shkaku i bisedimeve midis dy klubeve.

Bayern ka rënë dakord t’i paguajë Chelseat një tarifë kompensimi prej një milion euro për Barryn, sipas The Times.

Trajneri i ri anglez është vlerësuar shumë për aftësitë e tij drejtuese, pasi ka kaluar kohë në Wigan Athletic, Chelsea, kombëtaren e Republikës së Irlandës dhe kombëtaren belge.

Barry tani do të punojë në Bayern nën drejtimin e Tuchel, ndërsa Chelsea do të punojë se cili do të jetë trajneri i tyre i ardhshëm i përhershëm – e me gjasë do të jetë Julian Nagelsmann. 

NË FOKUS

gresa
Gresa Behluli flet për gjendjen shëndetësore të babait të saj që u godit nga një veturë
shkurtja hajrushi
Burri i Shkurte Fejzës goditet nga një veturë
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
hajrush shkurte
Spitali i Prizrenit deklarohet rreth gjendjes shëndetësore të burrit të Shkurte Fejzes
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
gresa
Gresa Behluli del me një njoftim të rëndësishëm pasi babai i saj u godit nga një veturë
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat