Gazeta10

Çollaku i befasuar me Osmanin: Ma mirë është me kritiku pak shefin e saj (Albin Kurtin)

Gazetari Adrian Collaku ka komentuar deklaratën e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani drejtuar ambasadorit amerikan në Serbi, Christopher Hill.

Ai ka thënë se presidentja duhet ta kritikojë shefin e saj Albin Kurtin për vendimet që po i merr, raporton Gazeta10.

“Presidentja është më mirë më kritiku shefin e saj, Albin Kurti qe do sene duhet mi analizu e do vendime duhet mos me i marrë sepse në fund të ditësh ti nuk mund ti dalësh kundër Amerikës, kur është taku me Blinken i ka bërë disa zotime e pse atje ka thënë që i bënë këtu kur ka ardh nuk ka guxoft prej shefit të saj, një send këta spo e kutojnë, ti hajgare me Amerikan nuk mundesh me bo”, tha ai në Kanal10./Gazeta10

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?
fatonii
Mediat serbe nxjerrin një video, pretendojnë se Faton Hajrizi vodhi një biçikletë në Lloznicë para se të vritej