Gazeta10

Çollaku: Kurti i kryen të gjitha temat, veç nuk e di a e shtinë me kërcy?

Gazetari Ardian Çollaku ka thënë se kryeministri Albin Kurti po i kryen të gjitha çështjet që po i kërkohen nga ndërkombëtarët.

Çollaku në emisionin “Politiko” me Kushtrim Sadikun në Kanal10, ka thënë se përplasjet e Kurtit me ndërkombëtarët në opinion janë më shumë ‘manovra’ politike.

Sipas tij, Kurti është i dëgjueshëm karshi ndërkombëtarëve pasi që po i kryen temat që po i kërkohën.

“Nëse Kurti e ka kryer vendimin për Manastirin e Deçanit, ka dhënë zotime se do ta kryejë Asociacionin edhe e dërgon draftin në Gjykatë Kushtetuese, unë nuk shohë më temë që nuk e ka kryer Albin Kurti. U kam thënë para tri viteve se Albin Kurti u kryen krejt temat, vetëm nuk e dijë  a e shtinë me kërcy, por nëse është puna edhe kërcen”, ka thënë ai. /GAZETA10/

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?
fatonii
Mediat serbe nxjerrin një video, pretendojnë se Faton Hajrizi vodhi një biçikletë në Lloznicë para se të vritej