Gazeta10

Çollaku: Pa i kry detyrat e shtëpisë mund të kemi telashe për anëtarësim në KiE

Gazetari Adrian Çollaku në emisionin “Politiko” ka folur rreth anëtarësimit të Kosovës në Këshillin e Evropës.

Sipas tij, pa i përfundu kushtet të cilat janë vendosur ndaj Kosovës mund të ketë probleme për anëtarësimin në Këshillin e Evropës, raporton Gazeta10.

“Kur kemi apliku në Këshill të Evropës dhe nëse nuk ka kërkuar kushte e institucionet tona nuk janë zotuar për ndonjë kushtë të veçantë mendoj që nuk do të ketë pengesa, por nëse e shohin si mekanizëm që e realizojnë në këtë rast Asociacionin, sepse na kanë lodh me kushte, por kuptohet që pa i kry detyrat e shtëpisë mund të kemi telashe për anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës”, tha ai në Kanal10.

NË FOKUS

valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët