Gazeta10

COVID-19, SHSKUK thotë se 67 pacientë po marrin trajtim

COVID-19, SHSKUK thotë se 67 pacientë po marrin trajtim

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka bërë të ditur se 67 pacientë janë duke marrë trajtim në spitalet e Kossovës si pasojë e COVID-19, shkruan Gazeta10.

Kështu, vetëm në Klinikën Infektive janë 20 pacientë, 2 në mjekim intenzim me oksigjeno-terapi.

Këtu keni raportin sipas klinikave dhe qyteteve:

“Klinika Infektive, 20 pacientë + 2 në Mjekim Intensiv me oksigjeno-terapi
Klinika e Pediatrisë, 8 pacientë
Klinika e Gjinekologjisë, 7 pacientë
Spitali i Gjakovës, 8 pacientë
Spitali i Pejës, 12 pacientë
Spitali i Gjilanit, 7 pacientë
Spitali i Mitrovicës, 3 pacientë”. / Gazeta10

NË FOKUS

Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
Shala- Kerstiqi
Përplasen Kërstiqi dhe Shala- “Kurrë mos e harro që jam serb e që e pranoj realitetin e Kosovës”
336524107_3440503419558543_7262121772771312521_n
Reagon Halil Kastrati: Djali im është mirë e shëndoshë
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
335745736_770412834416604_1430752914861605177_n
Dialogu apo Big Brother, qytetarët befasojnë në sondazhin e Emisionit të Mëngjesit (VIDEO)
336267086_595735819249913_2802709335561007739_n
Emocionuese, shqiptari nga Kosova - pilot i Forcave Ajrore Amerikane (Video)