Gazeta10

Deklarohet Abazoviq pas nënshkrimit me Kishën Serbe, flet për standard jetësor atje

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, është deklaruar pak orë pasi nënshkroi marrëveshje me Kishën Ortodokse të Serbisë, raporton Gazeta10.

Abazoviq ka thënë se e ka në fokus standardin më të mirë jetësor të qytetarëve.

“Vazhdojmë, në fokus të një standardi jetësor më të mirë të qytetarëve”, ka shkruar ai në llogarinë e tij në Facebook.

Para pak minutash partia e presidentit të Malit të Zi, Millo Gjukanoviq ka nisur nismën për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Malit të Zi të udhëhequr nga Dritan Abazoviq. / Gazeta10.

NË FOKUS

vrasja-ne-malisheve-2-e1695197794625-673x480-1
Vrasja në Malishevë, trupi i pajetë ende në rrugë (FOTO)
Tenistja
Dëshmia tronditëse e tenistes franceze: Trajneri më përdhunonte tre herë në ditë
Screenshot 2023-09-20 113457
Vrasja në Malishevë - Viktima dhe dorasi ishin kolegë pune, la pas dy djem (Foto)
378300025_199794649674793_8964987076832914870_n
Pamje shokuese, familjari poston fotot e nipit të mitur që u rrah nga mësueset e një kopshti (Foto)
IMG_4246
E dhimbshme: Dy 18 vjeçarë shqiptarë vdesin në një aksident në Zvicër
Screenshot 2023-09-20 091948
Ekskluzive: Ky është personi që u vra në Malishevë (FOTO)
377107663_1262657837695256_5506678351404178209_n
Video virale e hajdutit kur “shtypet” nga traktori pasi tentoi ta vidhte
Familja-Shala-Elshani
Shkelja e dy këmbësorëve në Pejë : Familja Shala shtrijnë dorën e pajtimit ndaj Elshanit (VIDEO)