Gazeta10

Deklarohet Abazoviq pas nënshkrimit me Kishën Serbe, flet për standard jetësor atje

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, është deklaruar pak orë pasi nënshkroi marrëveshje me Kishën Ortodokse të Serbisë, raporton Gazeta10.

Abazoviq ka thënë se e ka në fokus standardin më të mirë jetësor të qytetarëve.

“Vazhdojmë, në fokus të një standardi jetësor më të mirë të qytetarëve”, ka shkruar ai në llogarinë e tij në Facebook.

Para pak minutash partia e presidentit të Malit të Zi, Millo Gjukanoviq ka nisur nismën për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Malit të Zi të udhëhequr nga Dritan Abazoviq. / Gazeta10.

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë