Gazeta10

Dështak! / Fatime Hajdari për ambasadorin Hill

Komentatorja politike Fatime Hajdari ka komentuar deklaratën e ambasadorit amerikan në Serbi, Christopher Hill.

Sipas saj, e ka quajtuar ambasadorin amerikan në Serbi një dështak, raporton Gazeta10.

“Ambasadori Hill ish dashtë me ja rikujtu Serbisë që ajo mundet të përballet me sanksione ndërsa ai po i inkurajon rrugën e Serbisë të vazhdojë edhe me ata që ka bërë më përpara, një inkurajim i tillë mund ta shtyejë atë që të kryejë agresione në shtetet përreth përfshirë edhe neve, të ngjajshëm me atë të Banjskës”, tha ajo në Kanal10./Gazeta10

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?
fatonii
Mediat serbe nxjerrin një video, pretendojnë se Faton Hajrizi vodhi një biçikletë në Lloznicë para se të vritej