Gazeta10

“Dhurata” e parë për trajnerin Kompany, Bayern Munchen akord total me yllin portugez

Bayern Munchen ka arritur të mbyllë marrëveshjen personale me Joao Palhinha. Kontrata është gati, dakordësim për pagën dhe dritë jeshile nga mesfushori portugez që dëshiron të bëjë hapin e madh në karrierë.

Pasi ishte vetëm një hap larg bavarezëve verën e fundit, Palhinha tani pret që më në fund të transferohet në Gjermani. Negociatat mes Bayern Munchen dhe Fulham janë rreth çmimit 45 milionë euro, si# raporton Sky Sports, por bisedimet finale do të zhvillohen javën tjetër.

Pas sjelljes së tij profesioniale pavarësisht kaosit në ditën e fundit të merkatos verën e shkuar, Palhinha tani do të largohet nga Fulham për të firmosur me gjigantët bavarez.

NË FOKUS

Përplasen ‘keq’ Ahmet-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Përplasen ‘keq’ Ahmeti-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Screenshot_15-1
Gani Germia jep deklaratën e fortë për ish menaxherin: Ai nuk është burrë hiq, ka 24 orë kohë për me e prish kontratën
LAJMI-I-FUNDIT
Aksident i rëndë, BMW ndahet në gjysmë (Pamje)
xhamia-600x330-1
E rëndë: Vdes në moshën 36 vjeçare hoxha Ekrem Kodraliu
ndii
NDI mohon se sondazhi për rënditjen e partive politike i publikuar sot në disa media është i tyre
hjg
“E çova në fushë dhe e vrava”, rrëfimi në polici i dajës që i mori jetën mbesës 11-vjeçare
arbeni
Arben Ahmeti dhe Gani Geci sqarohen pas degradimit në debat- deklaratat e plota të tyre
111
Ish menaxheri pengon rikthimin e Taynës, ia “bllokon” këngën e re në YouTube