Gazeta10

Disa yje të Man United të gatshëm të largohen, por presin vetëm vendimin nëse po shkarkohet Ten Hag

Sipas Manchester Evening News, disa lojtarë kryesorë të Manchester United nuk kanë vendosur ende për të ardhmen e tyre dhe janë duke pritur për të parë se çfarë vendimi do të marrë klubi në lidhje me Erik ten Hag.

Sezoni i dytë i holandezit në krye të Djajve të Kuq nuk ka shkuar sipas planit dhe United aktualisht është në vendin e shtatë në Ligën Premier me 50 pikë nga 32 ndeshje.

E shtata është përfundimi më i keq i United në epokën e Ligës Premier, të cilin ata e regjistruan në sezonin 2013-14 nën drejtimin e David Moyes. Djajtë e Kuq janë 13 pikë pas Aston Villas së vendit të katërt dhe 10 pas Tottenham Hotspur të vendit të pestë. Në rrethanat aktuale, nuk ka gjasa që ata të sigurojnë kualifikimin për sezonin e ardhshëm në Ligën e Kampionëve.

Ndërkohë, United do të shohë shtatë lojtarë jashtë kontratës gjatë verës. Grupi INEOS i Sir Jim Ratcliffe pritet gjithashtu të shkurtojë skuadrën e fryrë të United. Lojtarët, megjithatë, thuhet se janë në pritje të një vendimi për të ardhmen e Ten Hag.

Ish-trajneri i Ajaxit mbetet i palëkundur në qëndrimin e tij se ai do të jetë në krye sezonin e ardhshëm. Ai gjithashtu i ka kërkuar klubit të emërojë zyrtarët e duhur, të cilët mund të ndihmojnë në nënshkrimin e objektivave të tij të transferimit. Hierarkia e Manchester United, megjithatë, mbetet e pasigurt për holandezin, sipas raportimit të lartpërmendur.

Forma e dobët e fundit e United nuk e ka ndihmuar as kauzën e trajnerit. Ata kanë fituar vetëm një nga pesë ndeshjet e fundit të ligës, duke barazuar në tri dhe duke humbur një tjetër.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?
fatonii
Mediat serbe nxjerrin një video, pretendojnë se Faton Hajrizi vodhi një biçikletë në Lloznicë para se të vritej