Gazeta10

“Edhe 4000 euro për operacion” – Qytetari nga Lipjani kërkon ndihmë për shërimin e djalit

Në emisionin “Raport”, në Kanal10, qytetari nga Sllovia e Lipjanit, në një lidhje direkte ka kërkuar ndihmë për fëmiun e tij të cilin duhet ta operojë në Turqi, për shkak të problemeve me sy.

Prindi i fëmiut të sëmurë ka deklaruar që djali ka pasur të shkojë në muajin korrik për shërim në Turqi por që nuk ka pasur mundësi financiare.

Ai ka kërkuar mbështetje nga qytetarët e Kosovës që ta ndihmojnë edhe me 4 mijë euro për shërimin e djalit.

Qytetari tutje ka treguar që gjendjen ekonomike e të rëndë dhe është rast me ndihmë sociale, pa të ardhura tjera dhe se vet nuk është mirë me shëndet. /Gazeta10/

NË FOKUS

gani
Sabit Geci amanet familjes: Këta dy hoxhallarë dua të më varrosin kur të vdes
lir
Avokati kosovar ngre dyshimet e para rreth vrasjes së Liridona Murselit: Po ngjanë më shumë e planifikuar, e jo grabitje
naim murseli
“Dy ditë besë” - Familja Ademaj i jep besë familjes Murseli
naim
“S’e durojnë burgun ata që paguajnë mercenar për ta vrarë një nënë”, çka po aludon avokati i njohur
Screenshot 2023-11-28 at 10.47
VIDEO: Dhunë shtazarake ndaj një burri nga tre persona në Prizren (Pamje +18)
avoo
Flasin avokatët e dy të dyshuarve të tjerë për vrasjen e Liridona Ademajt
407385529_222349917549408_8629165754259080005_n
Naim Murseli dhe Liridona që u vra pardje, kishin aplikuar për divorc në vitin 2019, por çështja s’kishte marrë epilog
Screenshot 2023-11-30 205524
Visar Duriqi: Grupi që kreu grabitjen në Suharekë është një grup i organizuar kriminal