Gazeta10

EKSKLUZIVE: Dardan Çaka dhe Mervan Bejtullahu gjyqtarët e vetëm në garë për stemën e FIFA-s

Gjyqtarët kryesor, Dardan Çaka dhe Mervan Bejtullahu kanë mbetur të vetëm në garë për stemën e FIFA-s.

Kanal10 mëson se të dy këta gjyqtarë deri më tani kanë kaluar testet, derisa pjesa tjetër kanë dështuar në disa prej tyre.

Disa nga gjyqtarët që ishin në garë kanë rënë nga testet fizike e disa të tjerë në ato të gjuhes angleze.

Kanal10 mëson gjithashtu se brenda dy javë do të zyrtarizohet edhe emri i gjyqtarit të radhës që do të pajisjet me stemën e FIFA-s.

Kujtojmë që njëri nga Çaka apo Bejtullahu do ta zërë vendin e ish-gjyqtarit, Besfort Kosumi i cili muaj më parë është pensionuar nga referimi./Gazeta10/

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur