Gazeta10

“Epopeja e Dukagjinit”, Patriot Behrami boksieri më i mirë vendor

Sot në palestrën e sporteve në Deçan u mbajt Turneu Ndërkombëtar i boksit “Epopeja e Dukagjinit”.

Klubi i boksit “A.P.Peja”, nën patronatin e Komunës së Deçanit, organizoi sot këtë turne tradicional.

Pjesëmarrës ishin boksierë nga Kosova, Shqipëria, Italia, Zvicra dhe Maqedonia e Veriut.

Boksieri më i mirë vendor ishte Patriot Behrami, kurse boksieri më i mirë i huaj u zgjodh Montoros Meto i Zvicrës.

Tekniku më i mirë i turneut ishte Shpëtim Bajoku, kurse çifti më luftarak u zgjodh ai mes Lorent Muratit dhe Alen Rrustemov.

Ndërkaq, boksieri me më së shumti perspektiv u zgjodh Andi Temaj.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur