Gazeta10

Është ende herët thotë Sunak, kandidati për udhëheqjen e Britanisë së Madhe

Ish-ministri britanik i financave Rishi Sunak tha se janë ende “ditë të hershme” në garën për lidership për të zëvendësuar kryeministrin Boris Johnson, një ditë pasi një sondazh i opinionit e nxorri shumë pas rivales së tij, Liz Truss.

“Është ende herët dhe mezi pres të takohem me shumë prej jush në javët e ardhshme,” tha Sunak në një postim në Twitter, shkruan Reuters, transmeton Gazeta10.

“Të martën, një sondazh i opinionit publik tregoi se Sekretarja e Jashtme Truss, kishte një avantazh prej 34 pikësh ndaj Sunak në mesin e anëtarëve konservatorë që do të vendosin kryeministrin e ardhshëm të Britanisë gjatë javëve të ardhshme”.  / Gazeta10

NË FOKUS

gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët