Gazeta10

Festë te Bayern Munich, Alphonso Davies vendos të rinovojë kontratën

Negociatat mes Alphonso Davies dhe Real Madrid kanë ngecus. Pas fitores së trofeut të Champions League për herë të 15-të, pista për mbrojtësin kanadez është ftohur disi.

Lojtari është gati të rinovojë kontratët me Bayern Munich, klub me të cilin është ende i lidhur, me një kontratë të vlefshme deri më 30 qershor të vitit 2025.

Në muajit e fundit, presidenti Florentino Perez ka tentuar me këmbëngulje që të transferoje Davies, por të gjitha përpjekjet kanë qenë të pasuksesshme, pasi bavarezët u treguan të vendosur që nuk donin ta linin të lirë futbollistin.

Por jo vetëm insistimi i Bayernit, pasi edhe paga që Davies ka kërkuar, e ka bërë Realin që të mbyllte negociatat. Gjithashtu, Carlo Ancelotti beson se me Mendy-n, krahu i majtë i mbrojtjes është mëse i fortë dhe nuk ka nevojë për përforcime.

NË FOKUS

Përplasen ‘keq’ Ahmet-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Përplasen ‘keq’ Ahmeti-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Screenshot_15-1
Gani Germia jep deklaratën e fortë për ish menaxherin: Ai nuk është burrë hiq, ka 24 orë kohë për me e prish kontratën
LAJMI-I-FUNDIT
Aksident i rëndë, BMW ndahet në gjysmë (Pamje)
Vrasjee
Rrahja mes familjarëve në Shtime përfundon me fatalitet, vdes njëri nga anëtarët
xhamia-600x330-1
E rëndë: Vdes në moshën 36 vjeçare hoxha Ekrem Kodraliu
ndii
NDI mohon se sondazhi për rënditjen e partive politike i publikuar sot në disa media është i tyre
hjg
“E çova në fushë dhe e vrava”, rrëfimi në polici i dajës që i mori jetën mbesës 11-vjeçare
111
Ish menaxheri pengon rikthimin e Taynës, ia “bllokon” këngën e re në YouTube