Gazeta10

Fituesi i Big Brother në Holandë, si e ndihmoi përvoja e tij në Kosovë të dal i pari

Reality show i Big Brother është kthyer në një sensacion të ri televiziv në Kosovë e Shqipëri. Por ky spektakël transmetohet edhe në vendet e tjera, për shumë vite, raporton Gazeta10.

Pikërisht në Holandë, sot një pesëdhjetë vjeçar e ka fituar edicionin e Big Brotherit, i quajtur Bart fitoi 73 mijë euro. Ai ishte një finale me një gura.

Por këtë fitues e bën të vecçantë e kaluara e tij ushtarake.

Ai deklaroi se “ka shërbyer për katër muaj në Kosovë në vitin 1999 në kuadër të KFOR-it dhe kjo përvojë lufte, pa internet e telefon e ka bërë të fortë që ta përballoj Big Brotherin”. 

 “Kur isha në Kosovë për katër muaj në vitin 1999, nuk kishte internet dhe mund të telefonoja një dyqan telefonik një herë në javë. Unë e di se çfarë është një kohë e gjatë pa kontakt. Dhe nëse rrethanat nuk janë të mira, atëherë duhet të hartoni planin tuaj. Mund ta vë në perspektivë më lehtë kur ushqimi bëhet i pakët, në fund të fundit kam jetuar përsëri në situate të tilla më parë”, deklaroi Bart pas fitores.

Fitorja e bëri ushtarin e ashpër të shpërthejë në lot, sidomos kur pa gruan dhe vajzën e tij. “Ndihem mirë. Nuk ka fjalë për të. Nuk e kisha vlerësuar aq shumë shansin tim”, tingëllonte emocionalisht./Gazeta10

NË FOKUS

IMG_9162
Ky është 61-vjeçari që u gjet i vdekur në një motel në Ferizaj (Foto)
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
IMG_9159
Gjendet në Hamburg nga policia gjermane vajza e mërgimtarit kosovar
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
Screenshot 2024-02-15 231958
Të shtënat tek ‘Bregu i Diellit’- Zbulohen se kush janë dy personat që u plagosën dhe të dyshuarit e arrestuar për këtë plagosje
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat
visarii
I dyshuar për vrasjen qe tronditi Norvegjinë - Kush është Visar Avdyli qe u arrestua nga policia e Kosovës?