Gazeta10

Futbollistja kosovare e shënoi golin më të pazakontë të vitit! (VIDEO)

Një gol aspak i zakontë është shënuar në derbin e ligës turke mes Besiktasit dhe Fenerbahçes dhe Besiktasit.

Dhe, këtë arriti ta realizojë pikërisht një futbolliste shqiptare.

Bëhet fjalë për lojtaren e Besiktasit, Donjeta Halilaj, e cila arriti që me dinakëri t’ia largonte me kokë topin portieres kundërshtare, ndërsa më pas shënoi me këmbë për ta ngushtuar rezultatin në 2:3, në minutat shtesë të lojës, shkruan Express.

Ajo nuk u gëzua fillimisht derisa gjyqtarja e drejtoi dorën tek mesi i fushës, që nënkuptonte se goli ishte i rregullt.

<blockquote class=”twitter-tweet”><p lang=”tr” dir=”ltr”>Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinde Halilaj&#39;ın attığı gol. <a href=”https://t.co/eaqmsV1vvS”>pic.twitter.com/eaqmsV1vvS</a></p>&mdash; Boşuna Tıklama (@bosunatiklama) <a href=”https://twitter.com/bosunatiklama/status/1726664492040536493?ref_src=twsrc%5Etfw”>November 20, 2023</a></blockquote> <script async src=”https://platform.twitter.com/widgets.js” charset=”utf-8″></script>

Ekipi kundërshtar u ankua tek referja, por ajo nuk e ndërroi vendimin e saj.

Ky gol e ka bërë xhiron në internet pasi po konsiderohet si goli më i pazakontë i vitit.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur