Gazeta10

Gashit nuk i pëlqeu çka tha historiani Jazexhi: ‘Kinse po flas mençur, këto janë gjepura – kot’

Blerim Gashi nuk është pajtuar me deklaratat e Olsi Jazexhiut rreth figurës së heroit kombëtar Skenderbeut.

Sipas tij, ‘njollosjen’ e figurës së Skenderbetu nga ana e Jazexhiut është e qëllimshme.

“Qëndrime tipike të një komplotisti pa asnjë far baze shkencore. Ky tutet edhe prej hijes së vet. Sepse kur t’i del Gjergj Kastrioti i biri i Gjonit që ka qenë bizantin e kur t’ma përzinë aty me Stalinin dhe Enver Hoxhën e mundohet diçka me shpik aty kishte po foli mençur, këto janë krejt gjepura”, ka thënë Gashi.

Sipas tij, pretendimet e Jazexhiut për Skenderbeun janë kot dhe të pavërteta. /Gazeta10/

Me poshtë e gjeni të plotë videon e kundërpërgjigjes së Gashit ndaj Jazexhit…

NË FOKUS

gresa
Gresa Behluli flet për gjendjen shëndetësore të babait të saj që u godit nga një veturë
shkurtja hajrushi
Burri i Shkurte Fejzës goditet nga një veturë
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
hajrush shkurte
Spitali i Prizrenit deklarohet rreth gjendjes shëndetësore të burrit të Shkurte Fejzes
gresa
Gresa Behluli del me një njoftim të rëndësishëm pasi babai i saj u godit nga një veturë
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat