Gazeta10

Gavi përfundon edicionin para kohe

Skuadra e Barcelonës ka mbetur pa mesfushorin Gavi për pjesën e mbetur të këtij edicioni.

Mesfushori është dëmtuar në fitoren e Spanjës 3:1 ndaj Gjeorgjisë në kuadër të kualifikimeve për Evropianin e vitit të ardhshëm. Ai ka dëmtuar gjurin dhe është detyruar ta lëshojë fushën në minutën e 26-të.

Mediumet spanjolle kanë shkruar të hënën se bëhet fjalë për një lëndim serioz, i cili do ta mbajë Gavin jashtë fushës të paktën për tetë muaj.

Bazuar në këtë, atëherë Gavi jo vetëm që e ka përfunduar edicionin para kohe, por as nuk do të mund të jetë pjesë e Spanjës në “Euro 2024”.

19-vjeçari këtë edicion ka 2 gola e 1 asistim për Barçën në 15 paraqitje në të gjitha garat.

NË FOKUS

safete
E keni menduar me të re, ja sa vjet po i bën sot Safete Mustafa!
gani
Sabit Geci amanet familjes: Këta dy hoxhallarë dua të më varrosin kur të vdes
Screenshot 2023-11-28 at 10.47
VIDEO: Dhunë shtazarake ndaj një burri nga tre persona në Prizren (Pamje +18)
lir
Avokati kosovar ngre dyshimet e para rreth vrasjes së Liridona Murselit: Po ngjanë më shumë e planifikuar, e jo grabitje
saraa
Pas ndarjes nga Ledri, Sara “lazdrohet” duke u shfaqur në Instagram komplet e zhveshur
f12ab16a-8644-4120-a6d5-8e029a3a40e1
Skandal në Big Brother:Buci ia prek të pasmet Santianës
alba-vukaj-69555
Del fotoja, kështu dukej Alba e BBVK2 para ndërhyrjeve estetike (FOTO)
vesa
Pas largimit nga 'BBVK', nuk do të besoni ku ka përfunduar Vesa