Gazeta10

Gërvalla uron Stoltenberg për Medaljen Presidenciale të Lirisë të ShBA-së

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, ka uruar ish-sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, për Medaljes Presidenciale të Lirisë që e mori në ShBA për kontributin e tij të dhënë.

Ajo ka thënë se Stoltenberg pati arritje historike derisa ishte në krye të NATO-s,

“Kosova ndan respektin dhe admirimin më të lartë të anëtarëve të NATO-s për arritjet historike të ish-sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, dhe e uron atë për dhënien e Medaljes Presidenciale të Lirisë nga presidenti i ShBA-së, Joe Biden në Samitin e NATO-s në Washington”, ka thënë Gërvalla.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?