Gazeta10

Getinjo publikon fotografi nga “burgu”: Allah falëm, sepse kemi me i mërzit zullumqarët

Reperi i njohur nga Ferizaj, Getinjo, ka shpërndarë një imazh intrigues në llogarinë e tij zyrtare në Instagram, duke i lënë fansat të aludojnë për projektin e ri muzikor.

Fotografia, e cila duket të jetë marrë nga xhirimet e videos së tij më të re, paraqet reperin e veshur si një i burgosur, të rrethuar nga dy gardianë, duke aluduar në një narrativë që lidhet me jetën në burg.

Komenti “Allah falëm, sepse kemi me i mërzit zullumqarët” që shoqëron imazhin në InstaStory e bën akoma më interesante pritjen për detajet dhe kontekstin e këngës.

Fjala “zullumqarë”, që në shqip mund të përkthehet si “të padrejtët” apo “opresorët”, sugjeron një temë të mundshme të drejtësisë sociale ose luftës kundër padrejtësisë, një motiv i zakonshëm në muzikën e reperëve.

Ndërsa Getinjo është njohur për tekste interesante dhe një stil unik në skenën rap shqiptare, kjo foto paralajmëruese ndez kuriozitetin e publikut për muzikën dhe mesazhin që mund të përmbajë klipi i ri.

Skenat e realizuara në një ambient që do të imitojë një burg shtojnë një element të fortë vizual që pritet të përcjellë fuqinë e mesazhit lirik të reperit.

NË FOKUS

pamjee
Pamje të rënda: Momenti kur të riun që u rrëmbye në Prishtinë, e hedhin nga vetura para Policisë
policii
Policja i dha fund jetës me armën e shërbimit – Arrestohet i dashuri, del mesazhi i fundit që i dërgoi 21-vjeçarja
ARTA-NITAJ
Arta Nitaj shtatzënë në pritje të fëmijës së parë
Kengetari-600x360-1
Vdes këngëtari i njohur në Shkup, detajet nga përleshja që la edhe të plagosur
hekuran_murati-600x360-1
Pilotimi i Skemës së Asistencës Sociale, ministri Murati del me sqarim pas pyetjeve të qytetarëve
poli
Pamje shqetësuese: Momenti kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë
vdes
Humb jetën aksidentalisht në Zvicër i riu nga Deçani
hasib
“U rrëzua nga qershia”- Detaje për vdekjen e gardianit istogas