Gazeta10

Giroud largohet në verë, Milani gjen zëvendësuesin e francezit te PSG

Me largimin e Olivier Giroud në Los Angeles FC në MLS, Milani është në kërkim të një zëvendësuesi të përshtatshëm për sulmuesin francez.

Ndër opsionet e shqyrtuara, klubi Rossoner po shikon nga afër Goncalo Ramos, por ka një pengesë financiare që duhet kapërcyer me ndihmën e Paris Saint-Germain.

Sulmuesi francez ka nënshkruar me skuadrën amerikane dhe Milani qysh tani ka filluar të mendojë për zëvendësuesin e tij.

Goncalo Ramos, ka dëshmuar vlerën e tij në Paris Saint-Germain që nga nënshkrimi në janar, duke kontribuar me nëntë gola në 30 paraqitje këtë sezon.

Megjithatë, kostoja e lartë e transferimit të tij, të paktën 50 milionë euro dhe paga e tij është jashtë mundësive buxhetore të Milanit.

Pavarësisht kësaj pengese financiare, Milani mund të konsiderojë një opsion interesant: një huazim me një opsion për të blerë. Nëse PSG do të ishte e gatshme të negocionte këtë lloj marrëveshjeje, kjo mund ta bënte transferimin e Ramos në San Siro më të realizueshëm për klubin italian.

Krahas konsideratave financiare, Ramos ka kaluar edhe një periudhë të vështirë në jetën e tij, pasi u shtrua në spital për shkak të një infeksioni në zorrën e trashë që e la të dobësuar fizikisht.

Megjithatë, sulmuesi është rikthyer në gjendje fizike dhe e paraqet veten si një opsion emocionues për Milanin, pasi ata kërkojnë të forcojnë linjën e tyre sulmuese.

NË FOKUS

gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët