Gazeta10

Gjermania ofron viza të përkohshme për të prekurit nga tërmetet në Turqi e Siri

Gjermania ka njoftuar se personat e prekur nga tërmetet në Turqi dhe Siri do të lejohen të qëndrojnë përkohësisht me të afërmit që jetojnë në vend.

“Kjo është ndihmë emergjente”, tha ministrja e Punëve të Brendshme gjermane Nancy Faeser për gazetën Bild.

“Ne duam të lejojmë familjet turke ose siriane në Gjermani që të sjellin të afërmit e tyre të afërt nga zona e fatkeqësisë në shtëpitë e tyre pa burokraci”./Gazeta10

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?
artan-dhe-faton-hajrizi
Vrasja e policit në Serbi: Në veturë dyshohet se ishte edhe i arratisuri, Faton Hajrizi