Gazeta10

Gjoci: Kurti e Vuçiq në presion të madh për të pranuar planin e zbatimit

Kosovë Gjoci, i ftuar në emisionin “Politiko me Kushtrim Sadiku” që po mbahet live nga Ohri i Maqedonisë së Veriut ka deklaruar se nuk kemi pritje të mëdha nga takimi i nesërm dhe kjo bazuar në deklarimet e liderve në Kosovë dhe Serbi.

“Ekziston një presion i madh ndaj Kurtit por edhe ndaj Vuçiq në Serbi për të pranuar marrëveshjen, SHBA dhe BE janë duke bërë presion që marrëveshja të përfundojë shpejtë”, ka deklaruar Gjoci.

Ai tutje ka thënë se bazuar në këtë presion ka një zbutje të qendrimeve te Kurtit dhe Vuçiq në raporti me marrëveshjen dhe planin evropian.

“Pika më e nxehtë mbetet asociacioni i komunave me shumicë serbe, ka thënë Gjoci. /Gazeta10/

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë