Gazeta10

Gliha ja dha meritat për barazim Qeqa Krelanit, reagon Zana Avdiu

Kosova ka barazuar me Zvicrën në kuadër të ndeshjen kualifikuese për Euro 2024.

Trajneri i Kosovës, Primoz Gliha, ka thënë se ishte Qeqa Krelani ajo që i tregoi se kush duhet të luajë dhe ajo ishte meritore për pikën e fituar.

Pas, kësaj ka reaguar edhe aktivistja feminste dhe analistja politike, Zana Avdiu përmes një postimi në Facebook.

“Qeqa Krelani paska pas dhanë super propozim, që me iu dhanë përparësi lojtarëve të Superliges. Trajneri i Kosovës, e paska dëgjo atë, dhe pat sukses ndaj një kombëtare të madhe, si Zvicra. Po del që cikat e njohin na mirë futbollin se djemtë“,  ka shkruar ajo.

Barazimi i mundëson Zvicrës që të kualifikohet në Evropian, ndërsa Kosova tashmë është pa gjasa.

Por “Dardanët” kanë vazhduar ecurinë pozitive. Barazimi erdhi pas dy fitoreve rresht.

Ndeshjen e radhës Kosova e luan në “Fadil Vokrri” kundër Bjellorusisë të martën.

NË FOKUS

safete
E keni menduar me të re, ja sa vjet po i bën sot Safete Mustafa!
gani
Sabit Geci amanet familjes: Këta dy hoxhallarë dua të më varrosin kur të vdes
lir
Avokati kosovar ngre dyshimet e para rreth vrasjes së Liridona Murselit: Po ngjanë më shumë e planifikuar, e jo grabitje
Screenshot 2023-11-28 at 10.47
VIDEO: Dhunë shtazarake ndaj një burri nga tre persona në Prizren (Pamje +18)
saraa
Pas ndarjes nga Ledri, Sara “lazdrohet” duke u shfaqur në Instagram komplet e zhveshur
f12ab16a-8644-4120-a6d5-8e029a3a40e1
Skandal në Big Brother:Buci ia prek të pasmet Santianës
alba-vukaj-69555
Del fotoja, kështu dukej Alba e BBVK2 para ndërhyrjeve estetike (FOTO)
vesa
Pas largimit nga 'BBVK', nuk do të besoni ku ka përfunduar Vesa