Gazeta10

Sindikata në grevë – Ministria vazhdon me planin për fillimin e mësimit

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci në një konferencë për media ka thënë se nesër do të fillojë viti i ri shkollor, raporton Gazeta10.

 “Janë bërë të gjitha përgaditjet e duhura për fillimin vitit të ri shkollor. Është bërë shpërndarja e tekseve shkollore”, tha Nagavci.

Sipas ministres, tekstet e klasës së pestë nuk janë akoma të gatshme dhe nga nesër do të lansohet Abetarja e parë e përbashkët me Shqipërinë.

“Tekstet e klasës së pestë nuk janë akoma të gatshme. Nesër lansohet Abetarja e parë e përbashkët me Shqipërinë, raporton ajo.

Ajo shtoi se greva nuk është duke u mbajtur dhe në shumicën e institucioneve është duke u zhvilluar aktiviteti i punës.

“Greva nuk është duke u mbajtur në shumicë të institucioneve është duke u zhvilluar aktiviteti i punës. Pres dhe kërkojë që të mos ketë grevë në sektorin e arsimit sidomos në qerdhe”, tha ministrja.

Me datën 1 shtator fillon viti i ri shkollor për 2022-2023./Gazeta10

NË FOKUS

IMG_9162
Ky është 61-vjeçari që u gjet i vdekur në një motel në Ferizaj (Foto)
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
IMG_9159
Gjendet në Hamburg nga policia gjermane vajza e mërgimtarit kosovar
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
Screenshot 2024-02-15 231958
Të shtënat tek ‘Bregu i Diellit’- Zbulohen se kush janë dy personat që u plagosën dhe të dyshuarit e arrestuar për këtë plagosje
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat
visarii
I dyshuar për vrasjen qe tronditi Norvegjinë - Kush është Visar Avdyli qe u arrestua nga policia e Kosovës?